Bugun...MHP'li Taytak: "Altılı masanın altında FETÖ ve HDP-PKK-YPG vardır"

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Adım Adım 2023, İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma Programı" 17 ilçe de 3 gün boyunca gerçekleşti.

facebook-paylas
Tarih: 13-06-2022 19:17

MHP'li Taytak:

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile Türkiye genelinde gerçekleştirilen "Adım Adım 2023, İlçe ilçe Anlatma ve Aydınlatma Programı" 17 ilçe de 3 gün boyunca gerçekleşti. Toplantılara, MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MYK Üyeleri Özgür Bayraktar ve Volkan Dudu, İl Başkanı Mehmet Kocacan ve İl yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal ve yönetimi, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler, ilçe başkanları, belediye başkanları, STK temsilcileri, Muhtarlar, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

"Algı operasyonları yapıldı"

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, altılı masanın faaliyetleri ve terör örgütü FETÖ'yü değerlendirdi. Taytak, "Alimlerin sustuğu yerde zalimler konuşur. Burada algı operasyonlarında ifade ettiğimiz böyle şeyler yaşanıyor ki zaman zaman insanın inanası geliyor mesela bir şey yaptılar dediler ki 128 milyarda kayıp sanki bir gün tırlar yanaştı merkez dairesine ve bu parayı aldı götürdü. Onların attığı itiraflarından sonra bu konu toplumda aydınlığa kavuştu. Ama hala daha CHP ve İP bunu sorar hala da HDP bunu sorar demek ki bu algılarla insanlar yönlendiriliyor. İttifakın üyelerinden Kemal Kılıçdaroğlu CHP'nin Genel Başkanı. Atatürk'ün kurduğu bir CHP dışında, Atatürk düşmanı bir il başkanı ile birlikte milli meselelerin tamamına ters bakarak Atatürk'ü CHP'den atıp yeni bir yolla bunun yolunu AB normlarıyla götürmeye çalışıyorlar. Herkesin bildiği gibi tesadüfen gelmedi. CHP'de bir poblem yaşandı. Ondan sonraki süreçte 'Ben aday değilim.' dedi. Yedi saat sonra önce genel başkan adıy oldu sonrada genel başkan oldu. O günden bugüne CHP'nin ne kadar kötü tipleri varsa hepsini birer ayıklatıp kendi etknik yapısına göre bir yapı kurdurdu. Kaç dönem seçim kaybetmesine rağmen duruyor ve durmayada devam edecek." dedi.

"MHP'yi bölmeye kalktı"

İYİ Parti Lideri Meral Akşener hakkında konuşan Taytak, " "İkinci şahıs Meral Akşener'dir. Babasından mason, kocasından mahocu, ağabeyiyle ülkücü. Tüm bunlar kendi ifadesidir. Böyle bir şahsiyettir. Önce DYP'den milletvekili oldu sonra İçişleri Bakanlığı aldı. Yine kendi ifadesiyle, 'Ben milletvekilliğimi böyle oldum ama bakanlığımla ilgili tavsiye edildim.' demiştir. O tavsiyeyi kimin ettiğinde 15 Temmuz sonrasında bir televizyon programında eski FETÖ'cü Nurettin Veren anlattı. FETÖ'nün çok kıymetli adamlarından yıllar sonra ayrılmış. Zaman zaman televizyon programları yaptı. Bir programda 'Hoca efendi bana talimat verdi. Ben götürüp teklif ettim.' dedi. Biz bunları önceden bilmiyorduk. 2004 yılı öncesi AK Parti'de Tayyip bey ile kurucu oldular. Hatta Afyon'a gelip toplantı yapacaklardı ama kendisinin isteklerini Tayyip bey karşılamayınca o ilişki bitti. 2004 yılında arkadaşlarımızın büyük ısrarı ve Genel Başkanımızın müsaadesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yaptık. O günden sonra siyasetini MHP'de sürdürdü. Daha sonra yıllarca Meclis Başkan Vekilliği yaptı. MHP'nin verebileceği en üst nokta oydu. İktidar ortağı değiliz iktidar değiliz. Basit bir olayı sebep yaparak aday edilmeyince karşımıza çıktı. MHP'de imza toplayarak partimizi ortasından böldü. Bunu Afyon'da da yaşadık. Öyle bir noktaya geldi ki aslan gibi kardeşlerimiz imza veriyor. Mahkemeler herşey bitince MHP'yi ellerinden kurtardık Allah'a çok şükür. Baktık ki Genel Başkanımızın dimdik duruşu, mücadelesi sonunda MHP'yi o hanımefedniye vermedik. Verseydik 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe kalkışmasına hazırlık yapılacakmış. Hain darbe kalkışmasının siyasi ayağı MHP olacakmış. İmzaların arkasını araştırdık. İmza veren şahısların ya gelini FETÖ'cü, ya oğlu FETÖ'cü, ya kızı FETÖ'cü. Ya ilçede ki Kaymakam FETÖ'cü ya vilayetin birindeki Vali FETÖ'cü çıktı. Bunlar öyle algı operasyonu yaptılar ki tüm bunlara rağmen şükürler olsun MHP onlardan kurtulmuş oldu. Partimiz mahkeme mahkeme gezdirdi." diye konuştu.

"Üçüncüsü Ahmet Davutoğlu'dur. AK Parti'nin yıldızlarından bir tanesiydi. Kendisi Büyük Orta Doğu Projesinin mimarlarındandır. Kendi durumu ortaya çıkınca Başbakanlıktan alındı. O gün dedi ki 'Ben ömrünün sonuna kadar AK Parti ve Tayyip Erdoğan'ın emrindeyim.' dedi. Şimdi küfür etme aşamasındadır. Ali Babacan'da aynısını yaptı. O da babasının yanında Amerika'da üniversite bitirmiş gelmiş ve Tayyip beye tavsiye edilmiş önemli bir bakanlık da yaptı yıllarca. Ondan sonraki dönemlerde de kendisi bakanlık yaptı üzerinde AK Part'de iken Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı olabilmesi için CHP ile anlaşmış arkadaşlar. Bunlar hikâye değil hayal değil gerçekler hepiniz biliyorsunuz bu adamları. Hemşehrimiz Gültekin Uysal kaldı. Biz isterdik ki kendisi bu tarafta olsun bu şehrin evladıdır. Milliyetçi maneviyatçı vatan ve bayrak için canlı veren bir şehir Gültekin bey bu şehrin evladı. İnşallah birgün doğruyu bulur. Altılı masanın altında FETÖ ve HDP-PKK-YPG vardır." şeklinde konuştu.

Bayraktar, "6'lı ihanet şebekeleri ile bir araya gelmektedir"

MYK Üyesi Özgür Bayraktar, "Bir eksiği ile bir araya gelen, birbirine benzemez 6’lılar büyük bir tantana ile kamuoyu karşısına çıktılar. Açıkladıkları güçlendirilmiş parlamenter sistem teklifi içinden bir pasaj okuyalım,; 'Herkesin kendi kimliğiyle ve kendisi olarak eşit şekilde toplumsal, kamusal ve siyasal yaşama katıldığı bir sistem inşa edilecek' miş. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları toplumsal, kurumsal ve siyasal hayata katılmakta iken bu ifade ile neyi saklamaya çalışıyorlar. PKK’nın bölücü taleplerini mi ifade ediyorlar. Bu çok açık. Bir eksiği ile bu altılı, iktidar olmak için ihanet şebekeleri ile dahi bir araya gelebilmekten bahsediyorlar. Bu altılı Türkiye’nin şartlarını bilmiyor, ama bu bilgisizliğe rağmen iktidara talip oluyorsa vay halimize. Eğer Türkiye’nin şartlarını biliyor ve buna rağmen bu ifadeleri kullanıyorsa, o zaman ihanet içerisindeler. Sayın Genel Başkanımız, Liderimiz Devlet Bahçeli’nin MHP’nin teklifi ile getirilen Başkanlık sisteminde, yönetimin oluşmasında tek yetkili tam anlamıyla milletin bizzat kendisidir. Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de uyguladığı yönetim sistemi işte bu sistemdir. CHP kendi tarihinden bile bihaberdir. Şimdi bir eksiği ile bu altılı, vatandaşın bizzat idareyi seçme hakkını hukukunu alıp, kulislerin etkisindeki grup ağalarına vermek istiyorlar. MHP, Türkiye’nin birlik ve beraberliğine, ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden kim olursa olsun onunla her alanda her türlü imkanla mücadele etmektedir. MHP Türkiye’nin geleceği ile milletin birlik ve beraberliği ile ilgili endişe ve çözümlerini her zeminde her yerde hiçbir şeyden çekinmeden milletimizle paylaşmaya devam edecektir. Türkiye büyüktür, güçlüdür, MHP sayesinde bu güne ve yarınlarına hakimdir" ifadelerine yer verdi.

Dudu, "PKK’ya ve YPG’ye terör örgütü diyemiyorlar"

MYK Üyesi Volkan Dudu, "Türkiyenin Dünya üzerinde küresel bir güç olma yolunda emin adımlarla ilerlediği bu günlerde, gerek savunma sanayisindeki başarısı, gerek enerji ve doğalgaz keşifleri ile yanlızca bölgesinde değil tüm dünyada söz sahibi olan bir ülke haline gelmektedir. Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden uzaklaşan CHP Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan çıkmış, ülkemizin egemenlik haklarıyla çatışan bir hale gelmiştir. PKK’ya ve YPG’ye terör örgütü diyemeyen, Türkiye’ye karşı nerede bir cephe açılmışsa maalesef orada bulunan bir parti haline dönüşmüştür. 6’lı masada bir araya gelen bu ittifak, HDP ile helalleşmiş Terörle mücadeleye hayır demiştir. Aynı ittifak FETÖ ile helalleşmiş , 15 Temmuza tiyatro demiştir.Aynı ittifak Demirtaş ve Kavala ile helalleşmiş, cezaevinden çıkarılmalarını istemiştir. Türkiye’yi dışardan yönetmeye ve yön vermeye çalışan, birbirlerine çalım atmak için fırsat kollayan, fikirsiz, hedefsiz bu zihniyete ülkemize teslim etmeyeceğiz. İnanıyoruz ki cumhur ittfakı ile ülkemizin geleceği aydınlıktır, aşılamayacak sorunumuz, çözülmeyecek problemimiz yoktur. Cumhur ittifakı olarak, 2023 yılının Haziran ayında yapılacak olacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimine hazırlanmakta ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Adım adım 2023’e ulaşacağız, ilçe ilçe gezip insanlarımızla buluşacağız. Cumhur ittifakı olarak hep bir adım önde olacağız, hep daha ileriye bakacağız. Milliyetçi Hareket Partisinin kökü mazide, kökeni Türk kültüründe, ruhu ise tamamıyla Büyük Türk Milletindedir" diye konuştu.

Kocacan, “Türkiye’nin geleceğinde CHP’nin yeri yoktur”

CHP’nin bulunduğu durumu anlatan MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Bugünkü CHP, Atatürk ilkelerinden uzaklaşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş ilkelerinden sapmıştır. Atatürk düşmanlarına dost olmuştur. Türk milletinin egemenlik haklarını yok sayanlarla iş birliğine girişmiştir. Başkent Ankara yerine meşruiyetini başka başkentlerde arar hale gelmiştir. Kısacası, bugünkü üst yönetiminin getirdiği noktada CHP, artık Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP değildir. Yani CHP iktidar olursa, terörist Demirtaş ve Kavala serbest bırakılacak, kararnamelerle kamudan ihraç edilen tescilli FETÖ’cüler affedilecek, terörle mücadeleden vazgeçilecek, milletimizin refahı, huzur ve güvenliği, devletimizin bekası tehlikeye girecektir. İşte bu nedenlerle CHP’de hayır yoktur. Türkiye’nin geleceğinde CHP’nin yeri yoktur” sözlerine yer verdi.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Trabzonspor 38 23 3 12 69 36 81 +33
2 Fenerbahçe 38 21 7 10 73 38 73 +35
3 Konyaspor 38 20 10 8 66 45 68 +21
4 Başakşehir FK 38 19 11 8 56 36 65 +20
5 Alanyaspor 38 19 12 7 67 58 64 +9
6 Beşiktaş 38 15 9 14 56 48 59 +8
7 Antalyaspor 38 16 11 11 54 47 59 +7
8 Fatih Karagümrük 38 16 13 9 47 52 57 -5
9 Adana Demirspor 38 15 13 10 60 47 55 +13
10 Sivasspor 38 14 12 12 52 50 54 +2
11 Kasımpaşa 38 15 15 8 67 57 53 +10
12 Hatayspor 38 15 15 8 56 60 53 -4
13 Galatasaray 38 14 14 10 51 53 52 -2
14 Kayserispor 38 12 15 11 54 61 47 -7
15 Gaziantep FK 38 12 16 10 48 56 46 -8
16 Giresunspor 38 12 17 9 41 47 45 -6
17 Çaykur Rizespor 38 10 22 6 44 71 36 -27
18 Altay 38 9 22 7 39 57 34 -18
19 Göztepe 38 7 24 7 40 77 28 -37
20 Yeni Malatyaspor 38 5 28 5 27 71 20 -44
Takım O G M B A Y P AV
1 MKE Ankaragücü 36 21 8 7 56 31 70 +25
2 Ümraniyespor 36 21 8 7 64 37 70 +27
3 Bandırmaspor 36 19 12 5 56 34 62 +22
4 İstanbulspor 36 17 10 9 57 40 60 +17
5 BB Erzurumspor 36 16 10 10 55 44 58 +11
6 Eyüpspor 36 15 9 12 56 44 57 +12
7 Samsunspor 36 13 11 12 54 46 51 +8
8 Boluspor 36 14 14 8 42 44 50 -2
9 Manisa FK 36 14 15 7 45 44 49 +1
10 Tuzlaspor 36 13 13 10 45 44 49 +1
11 Denizlispor 36 14 15 7 46 50 49 -4
12 Keçiörengücü 36 13 14 9 45 47 48 -2
13 Gençlerbirliği 36 14 16 6 44 54 48 -10
14 Adanaspor 36 12 15 9 40 44 45 -4
15 Altınordu 36 14 19 3 45 62 45 -17
16 Kocaelispor 36 12 16 8 40 49 44 -9
17 Bursaspor 36 12 16 8 43 53 44 -10
18 Menemenspor 36 8 14 14 42 57 38 -15
19 Balıkesirspor 36 3 30 3 26 77 12 -51
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 38 28 2 8 82 25 92 +57
2 Sakaryaspor 38 21 5 12 74 35 75 +39
3 Kırşehir Belediyespor 38 21 8 9 57 32 72 +25
4 Kırklarelispor 38 19 6 13 60 32 70 +28
5 Van Spor 38 21 11 6 59 35 69 +24
6 Bodrumspor 38 18 11 9 80 48 63 +32
7 Etimesgut Belediyespor 38 18 13 7 63 36 61 +27
8 Karacabey Belediyespor 38 15 12 11 52 41 56 +11
9 Turgutluspor 38 16 16 6 44 56 54 -12
10 Serik Belediyespor 38 13 11 14 51 48 53 +3
11 Pendikspor 38 15 16 7 66 53 52 +13
12 Pazarspor 38 15 18 5 60 64 50 -4
13 Tarsus İdman Yurdu 38 13 15 10 56 55 49 +1
14 Bayburt Özel İdare Spor 38 14 18 6 52 61 48 -9
15 Sivas Belediyespor 38 11 14 13 63 58 46 +5
16 1922 Konyaspor 38 11 18 9 47 49 42 -2
17 Kastamonuspor 38 8 18 12 31 58 36 -27
18 Elazığspor 38 10 22 6 61 90 33 -29
19 Mamak FK 38 6 26 6 32 121 24 -89
20 Kardemir Karabükspor 38 1 34 3 16 109 3 -93
Takım O G M B A Y P AV
1 Diyarbekirspor 30 20 2 8 43 18 68 +25
2 1928 Bucaspor 30 20 3 7 58 18 67 +40
3 Yeşilyurt Belediyespor 30 17 8 5 50 27 56 +23
4 Ofspor 30 14 5 11 43 31 53 +12
5 Arnavutköy Belediye 30 13 8 9 40 29 48 +11
6 Edirnespor 30 12 9 9 34 31 45 +3
7 Belediye Derincespor 29 10 9 10 38 29 40 +9
8 Artvin Hopaspor 30 10 11 9 41 44 39 -3
9 Fatsa Belediyespor 30 10 12 8 22 31 38 -9
10 Kızılcabölükspor 30 9 11 10 34 33 37 +1
11 Nevşehir Belediyespor 30 9 14 7 31 31 34 0
12 Çankaya FK 30 10 16 4 28 48 34 -20
13 1877 Alemdağspor 30 9 15 6 37 48 33 -11
14 Antalya Kemerspor 30 7 17 6 27 50 27 -23
15 Payasspor 29 5 16 8 29 53 23 -24
16 Manisaspor 30 1 20 9 22 56 12 -34
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/08/2022 Antalyaspor vs Galatasaray
 07/08/2022 Başakşehir FK vs Kasımpaşa
 07/08/2022 Beşiktaş vs Kayserispor
 07/08/2022 Fatih Karagümrük vs Alanyaspor
 07/08/2022 Fenerbahçe vs Ümraniyespor
 07/08/2022 Giresunspor vs Adana Demirspor
 07/08/2022 İstanbulspor vs Trabzonspor
 07/08/2022 MKE Ankaragücü vs Konyaspor
 07/08/2022 Sivasspor vs Gaziantep FK
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 14/08/2022 Adanaspor vs Tuzlaspor
 14/08/2022 Altay vs Samsunspor
 14/08/2022 BB Erzurumspor vs Pendikspor
 14/08/2022 Bodrumspor vs Yeni Malatyaspor
 14/08/2022 Çaykur Rizespor vs Keçiörengücü
 14/08/2022 Eyüpspor vs Denizlispor
 14/08/2022 Gençlerbirliği vs Altınordu
 14/08/2022 Manisa FK vs Boluspor
 14/08/2022 Sakaryaspor vs Göztepe
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 07/05/2022 Elazığspor 1 - 0 Fatsa Belediyespor
 07/05/2022 Kahta 02 Spor 6 - 0 Başkent Gözgözler Akademi FK
 07/05/2022 Nevşehir Belediyespor 3 - 3 Bergama Belediyespor
 07/05/2022 Batman Petrolspor 2 - 1 Arnavutköy Belediye
 07/05/2022 Sancaktepe FK 0 - 2 Artvin Hopaspor
 07/05/2022 Hendek Spor 0 - 1 Bursa Yıldırımspor
 07/05/2022 1954 Kelkit Bld.Spor 0 - 2 Karaman Futbol Kulübü
 07/05/2022 Çatalcaspor 1 - 0 Osmaniyespor FK
 07/05/2022 Erbaaspor 1 - 4 Belediye Kütahyaspor
resmi ilanlar
NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI